fbpx
  1. Rwa kulszowa – definicja
  2. Objawy
  3. Domowe sposoby na rwę kulszową
  4. Mata do akupresury na rwę kulszową
  5. Punkty akupresury na rwę
  6. Zalety maty z kolcami
  7. Jaką matę wybrać na rwę kulszową?

Co to jest rwa kulszowa?

 

Ból związany z rwą kulszową bywa naprawdę dokuczliwy. Problem powstaje w wyniku ucisku nerwu kulszowego, który jest największym nerwem w organizmie człowieka i ma swoje źródło w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Nerw ten ma korzenie, które tworzą splot lędźwiowo-krzyżowy, od którego odchodzi właśnie nerw kulszowy. Przebiega on wzdłuż nogi, nad kolanem rozgałęziając się na nerw piszczelowy i strzałkowy. Dlaczego ból tego nerwu potrafi być tak intensywny i jak sobie z nim poradzić?
rabat dla czytelników bloga akumata

 

Rwa kulszowa – objawy

 

Rwa kulszowa to palący, rwący rodzaj bólu, który promieniuje wzdłuż tylnej lub bocznej powierzchni uda, tylnej lub przedniej strony łydki, aż do stopy. Może się nasilać przy chodzeniu lub siedzeniu, a niekiedy jest tak silny, że zwala z nóg i nie pozwala na najmniejszy ruch.

masaz na macie akupresurowej akumata eco turkus

Dzieje się tak najczęściej na skutek zwężenia kanałów kręgowych i wypukliny krążków międzykręgowych, które uciskają na korzenie nerwów – powodując ból. Kiedy boli, trudno o poruszanie się, ciało pod wpływem stresu spowodowanego cierpieniem staje się spięte, a do tego dochodzą emocje, które również nie pomagają w dojściu do zdrowia.

 

Rwa kulszowa – leczenie

 

W leczeniu rwy kulszowej najważniejsza jest diagnostyka. Istnieje wiele przyczyn zapalenia nerwu kulszowego oraz jego ucisku. W związku z tym każde z nich wymagają odmiennej terapii. Uniwersalną metodą, która z pewnością pomoże w złagodzeniu bólu jest akupresura. W zmniejszeniu dolegliwości bólowych zdecydowanie pomaga delikatny ucisk i masaż nerwu kulszowego, który w pewnym stopniu pomoże zmniejszyć odczuwany ból.

akumata z kolcami iplikator
Mata akupresurowa pomaga uporać się z dolegliwościami bólowymi, które wywołuje rwa kulszowa

Aby zadziałać skutecznie na większą partię ciała, niezwykle pomocna będzie tutaj mata do akupresury, która kompleksowo zadba o stymulację punktów na ciele, odpowiedzialnych za rozluźnienie i złagodzenie bolesnych miejsc. Stymulacja punktów akupresury to szybsze krążenie krwi do uciskanego miejsca, lepsze dotlenienie i rozluźnienie mięśni, a w efekcie ogromna ulga na większej powierzchni ciała, zmniejszająca napięcie w obszarze od lędźwiowego odcinka kręgosłupa, aż po stopy. Mata z kolcami z pewnością pomoże tak przeprogramować mięśnie, aby zostały rozluźnione, gdyż na skutek długotrwałego i ostrego bólu napięte i skrócone zostają całe partie mięśni. Akupresura znakomicie wpływa również na powięź i tkanki łączne wokół mięśni, co wpływa na ich lepsze ukrwienie, nawilżenie i tym samym – złagodzenie bólu.

 

Mata do akupresury – domowy sposób na ból pleców

 

Akumata jest niezbędna dla osób cierpiących na rozmaite bóle pleców. Mata akupresurowa w bezpieczny i łatwy sposób nie tylko przyczynia się do znacznej ulgi w odczuwaniu bólu, ale również pozytywnie oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy, nerwowy, oddechowy i odpornościowy. Mniejszy ból, to uwalnianie endorfin, czyli hormonów szczęścia, dzięki którym zyskuje się lepszy nastrój. Kładąc się na macie do akupresury z kolcami należy pamiętać, aby dokładnie przylegała szczególnie do odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, a jej aplikacja powinna trwać początkowo od 10 do 40 minut później.

sen na macie do akupresury akumata eco

 

Punkty akupresury na rwę kulszową

 

Punkty łagodzące ból w rwie kulszowej są położone:

 • wzdłuż lędźwiowego odcinka kręgosłupa,
 • krzyżowego odcinka kręgosłupa
 • w okolicy bioder,
 • między ścięgnami mięśnia dwugłowego uda,
 • a także w łydce oraz stopie.

Właśnie w tych miejscach należy zwrócić szczególną uwagę na przyleganie kolców maty do akupresury. Na powyższe miejsca na ciele możemy oddziaływać za pomocą dużej maty, ale także z użyciem mniejszych aplikatorów akupresurowych, które zostały stworzone do masażu punktowego. Jeśli decydujemy się na małe maty, warto przyglądnąć się ofercie przygotowanej przez producenta mat Lyapkoktóry przygotował dla użytkowników wiele bardzo różnych aplikatorów.

akumata lyapko quadro aplikator
Produkty Lyapko działają punktowo na bolące miejsca

 

Wszechstronność akumat

 

Ból ma to do siebie, że lubi powrócić i pojawić się w najmniej oczekiwanych momentach. Zakup wieloigłowej maty do akupresury to wydatek, który będzie się zwracał, zawsze gdy odczujemy dolegliwości bólowe. Akumata ma wszechstronne działanie w pracy z naszym ciałem. Stanowi doskonałe, w pełni bezpieczne wsparcie fizjoterapii. Najważniejsze to korzystać z niej regularnie. Dzięki temu, że doskonale rozluźnia spięte mięśnie, korzystanie z niej może stać się codziennym rytuałem, na który warto sobie pozwolić.

 

Którą matę do akupresury wybrać w przypadku rwy kulszowej?

 

W przypadku rwy kulszowej zastosowanie znajdzie długa mata do akupresury. Dzięki dużemu obszarowi oddziaływania, mata obejmie zarówno cały kręgosłup, jak i obszar nóg i stóp, czyli tam, gdzie umiejscowione są punkty uciskowe rwy kulszowej.

długa mata do akupresury z atestem Akumata Soft

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz