Spis treści:

 1. Ból dotyka każdego z nas
 2. Naturalny sposób na ból
 3. Rodzaje bólu 
 4. Mata do akupresury na ból?
 5. Akumata na ból pleców
 6. Akupresura

Ból dotyka każdego z nas

Domowy sposób na ból – czy istnieje coś takiego? Ból to dolegliwość, która dotyka każdego z nas. Wiele osób cierpi na niego niemal każdego dnia. Stąd popularność środków przeciwbólowych znacznie wzrosła. Tabletki, proszki, syropy czy maści – ich form na rynku jest coraz więcej. W walce z bólem najłatwiej jest sięgnąć po ich zastosowanie. Jednak czy to jest odpowiednie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu?

Poznaj nasz nieinwazyjny domowy sposób na ból.

masaż pleców akumata eco złoty

 

Co na ból? Tabletka przeciwbólowa czy naturalny sposób?

Ogromny rynek środków farmaceutycznych skupionych na uśmierzaniu bólu oraz coraz bardziej nowoczesne techniki leczenia tego rodzaju dolegliwości, pokazują skalę tego problemu. Wiele osób szuka sposobów, dzięki którym w domowych warunkach, będą mogły w naturalny sposób walczyć z bólem. Jednym z dobrych rozwiązań jest akupresura, której elementy każdy z powodzeniem może stosować we własnych czterech ścianach.

ekologiczna mata do akupresury akumata eco mata wyprodukowana w Polsce

 

 

Ból – jego rodzaje i źródła pochodzenia

Odczucia bólu mogą być zmienne. Wiele osób opisuje swoje dolegliwości bardzo różnie. Najczęściej, jako kłujący, dźgający, ciągnący, promieniujący lub rozlany ból. Nie bez powodu odczuwamy różne jego rodzaje. Jest to jeden z najważniejszych sygnałów alarmowych naszego ciała. Zawsze, gdy zaczyna on doskwierać to powinniśmy zastanowić się nad jego źródłem. Pochodzenie dolegliwości bólowych może opierać się o urazy mięśni czy stawów, problemy trzewne lub schorzenia, które mogą zagrażać trwale naszemu zdrowiu. Oprócz ostrych dolegliwości, które wymagają leczenia szpitalnego, większość zespołów bólowych może być leczona zachowawczo, np. za pomocą zabiegów fizjoterapeutycznych. W ostatnim czasie, coraz więcej specjalistów zaleca swoim pacjentom regularne stosowanie maty do akupresury, która w prosty sposób zapewnia zmniejszenie odczuwania bólu.

 

 

 

Domowy sposób na ból – mata do akupresury – w jaki sposób pomaga?

Źródłem wielu problemów z aparatem ruchu może być także nasz kręgosłup. To w nim znajdują się ośrodki nerwowe odpowiedzialne za przewodzenie odczuć bólowych oraz czucia. Kiedy mamy do czynienia z nieprawidłowym funkcjonowaniem kręgosłupa, często powiązane jest to odczuwaniem bólu poza samym grzbietem – np. w obrębie kończyn. Przy regularnym stosowaniu maty do akupresury jesteśmy w stanie korzystnie wpłynąć na stan mięśni i stawów kręgosłupa, a także na struktury odległe od naszych pleców. W zależności od dolegliwości, jaka Ci doskwiera stosuj akumatę na poszczególną partię ciała. Akupresura może być stosowana, jako domowy sposób na ból i wspomagająca metoda leczenia bólu w dolegliwościach takich jak:

 • rwa kulszowa, udowa,
 • bóle kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego,
 • bóle karku,
 • bóle głowy,
 • rwa barkowa,
 • zespół bolesnego barku,
 • wzmożone napięcie mięśni, 
 • dolegliwości trzewne (tj. refluks, zespół jelita drażliwego),
 • zmiany przeciążeniowe,
 • urazy sportowe.

mata do akupresury sposób użycia akumata eco turkus

 

Ból pleców – akumata Ci pomoże

Ból pleców może wynikać np. z nieprawidłowej pozycji podczas spania, siedzącego trybu życia czy w wyniku fizycznej pracy, która obciąża kręgosłup. Mata do akupresury znajduje zastosowanie w przypadku zmęczeniowego bólu pleców. Akumatę ułóż na materacu, łóżku lub ręczniku. Im twardsza będzie powierzchnia, na której umiejscowisz matę, tym odczucia masażu będą bardziej odczuwalne. Aplikacja akumaty wynosi 5-10 minut podczas początkowych sesji, następnie 10-20 minut i 20-40 minut w stopniu zaawansowanym.

domowy sposób na ból - mata do akupresury duża iplikator d5
Mata do akupresury Iplikator D5 to nadmuchiwana akumata, która doskonale dostosowuje się do krzywizn kręgosłupa, niwelując jego dolegliwości bólowe.

 

Akupresura a nauka

Szeroki zakres zastosowania akupresury jest udowodniony wieloma badaniami naukowymi. Wykazały one skuteczność tej metody w walce z bólem i negatywnymi skutkami chorób przewlekłych tj. alergie, astma oskrzelowa, migreny, nadciśnienie czy bezsenność.  Jest to metoda sięgająca swoimi tradycjami lat starożytnych. Aktualnie stosowana jest przez wielu specjalistów na całym świecie. Jako bezpieczna alternatywa w leczeniu wielu zespołów chorobowych, może być z powodzeniem stosowana w domu. Przy pomocy maty do akupresury, pacjenci są zdolni do samodzielnej pracy nad własnym zdrowiem i codziennym polepszaniem jego stanu.

złota mata do akupresury akumata eco
Akumata ECO to pierwsza polska mata do akupresury wyprodukowana w 100% w Polsce.

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Komentarze do “Domowy sposób na ból – mata do akupresury

  • Akumata.pl

   Depresja, jak i ciągłe zmęczenie to schorzenia w przypadku, których zastosowanie znajdują maty do akupresury. Przy regularnemu stosowaniu akumaty niwelują napięcia mięśniowe, wpływają na poprawę samopoczucia, redukowanie stresu i niwelowanie bezsenności. W przypadku, gdy żylaki występują na nogach, należy stosować tylko krótkie maty do akupresury obejmujące obszar do kości ogonowej. Maty do akupresury będące certyfikowanymi produktami medycznymi znajdzie Pani na naszej stronie pod tym linkiem – https://akumata.pl/kategoria/mata-do-akupresury/ 🙂 Pozdrawiamy serdecznie i życzymy Pani dużo zdrowia 🙂

Dodaj komentarz