Jak działa akumata?

Akumata – Twój domowy fizjoterapeuta

Działanie maty do akupresury jest bardzo proste, intuicyjne i bezpieczne. Wystarczy ułożyć się wygodnie na akumacie i korzystać z jej dobroczynnych efektów. Kolce akupresurowe trafiają w punkty na ciele, przynosząc rozluźnienie, łagodząc ból oraz uwalniając dodatkową dawkę endorfin.

lyapko mata do akupresury

Jak działa mata akupresurowa?

Każda akumata ma sugerowany sposób oraz czas użytkowania. Wszystkie niezbędne informacje na temat tego jak działa mata akupresurowa znajdziesz w opisie konkretnego produktu. Masaż akupresurowy powinien trwać średnio 20-40 minut. Maty igłowe znajdujące się w Sklepie Akumata są zarejestrowane jako produkty medyczne.

mata wieloigłowa do masażu szansa

Jaką matę do akupresury wybrać?

Oferta sklepu Akumata.pl jest bardzo szeroka. Wśród asortymentu znajdziesz maty z metalowymi igłami od popularnego producenta Lyapko, a także akumaty z kolcami z tworzywa ABS oferowane przez Rae Tape, czeski Iplikator, czy polską firmę 4FIZJO. Kolce z plastiku ABS są rekomendowane szczególnie osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z akupresurą.

wałek do twarzy lyapko

A może wałek do masażu?

Sklep Akumata to nie tylko maty do akupresury. Na bolące punkty można oddziaływać również innymi sposobami. Wśród najbardziej popularnych aplikatorów specjalnych znajduje się wałek z kolcami. Wieloigłowy wałek służy do masażu trudno dostępnych miejsc np. twarzy, szyi, czy przedramion. Innymi specjalnymi produktami są: piłka igłowa, czy klapki lecznicze Lyapko.

iplikator d1 mata z kolcami

Największe korzyści z używania akumaty

Główne zalety maty do akupresury to:

  • uzupełnienie domowej terapii,
  • łagodzenie dolegliwości bólowych,
  • zmniejszenie napięcia mięśniowego,
  • poprawa krążenia krwi,
  • odprężenie i relaksacja ciała,
  • poprawa samopoczucia.

Najczęściej zadawane pytania

Mata do akupresury czy warto?

Mata do akupresury czy warto?

Zdecydowanie tak 🙂 Mata do akupresury niweluje dolegliwości bólowe, zapewnia automasaż ciała, działa rozluźniająco i odprężająco. Na to pytanie najlepiej odpowiadają nasi klienci. Zachęcamy do zapoznania się z ich opiniami, które znajdziesz pod produktami oraz na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Mata do akupresury jak stosować?

Mata do akupresury jak stosować?

Matę do akupresury ułóż na stosunkowo miękkim podłożu np. na łóżku, ręczniku, czy materacu. Połóż się na macie i korzystaj z masażu przez 20-40 minut. Czas sesji akupresurowej możesz wydłużać nawet do 2 godzin. Akumatę najlepiej stosować bezpośrednio na skórę.

Na co pomaga mata do akupresury?

Na co pomaga mata do akupresury?

Mata do akupresury pozwala pozbyć się wielu dolegliwości bólowych, np. bólu pleców i kręgosłupa, rwy kulszowej, czy bólu głowy. Dodatkowo zapewnia kompleksowy automasaż ciała – relaksuje, poprawia krążenie krwi, zwalcza przemęczenie i bezsenność, regeneruje mięśnie i niweluje ich napięcie.

Ile leżeć na akumacie?

Ile leżeć na akumacie?

Gdy chcesz dodać sobie energii, ponieważ jesteś senny lub chcesz zniwelować nagły ból – stosuj matę do akupresury przez 7-10 minut. W przypadku przewlekłego bólu, bezsenności czy chęci zrelaksowania się stosuj matę 20-40 minut z możliwością wydłużenia nawet do 2 godzin.

Jaka mata do akupresury?

Jaka mata do akupresury?

Wybierając matę do akupresury należy wziąć pod uwagę dwa czynniki – doświadczenie w korzystaniu z akumaty oraz poziom odporności na ból. Osobom początkującym, z obniżonym progiem bólu, polecamy maty z kolcami z tworzywa ABS. Bardziej odpornym i zaawansowanym użytkownikom sugerujemy wybór maty Lyapko z metalowymi igłami.

Akumata jakie opinie?

Akumata jakie opinie?

Akumata to produkt, który jest kupowany przez ogrom ludzi w każdym wieku. Z korzystania z maty płynie szereg dobroczynnych właściwości. Pod naszymi produktami i na naszej stronie facebookowej znajdują się opinie naszych zadowolonych klientów.

Akumata jakie korzyści dla zdrowia?

Akumata jakie korzyści dla zdrowia?

Akumata niweluje szereg dolegliwości bólowych, m.in.: ból głowy, kręgosłupa, mięśni czy rwę kulszową. Posiada również działanie relaksujące i odprężające – poprawia krążenie krwi, niweluje napięcia mięśni i prowadzi do ich regeneracji. Regularne stosowanie maty do akupresury prowadzi ku zdrowiu i poprawia samopoczucie.

Akumata z kolcami metalowymi czy plastikowymi?

Akumata z kolcami metalowymi czy plastikowymi?

Akumata z kolcami plastikowymi polecana jest dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Mata do akupresury z igłami metalowymi rekomendowana jest dla osób zaawansowanych, jednak mogą ją również używać dzieci i osoby starsze – należy wtedy dobrać matę o mniejszym rozstawie igieł.

Jaka akumata na brzuch?

Jaka akumata na brzuch?

Każda akumata może być stosowana na brzuch. Mogą być to duże maty do akupresury czy poduszka, będąca w zestawie z matą. Polecamy również zastosowanie małych mat Lyapko oraz aplikatorów Lyapko wyposażonych w pasy, które pozwolą umocować akumatę do brzucha.

Czy używać akumatę w ciąży?

Czy używać akumatę w ciąży?

Jedną zalecaną akumatą podczas ciąży jest mata Lyapko o rozstawie igieł 3,5 – 5,0 mm. Według producenta mata może być stosowana tylko w celu poprawienia warunków jej przebiegu, jednak każde jej zastosowanie należy skonsultować z lekarzem.

Poduszka do akupresury czy warto?

Poduszka do akupresury czy warto?

Poduszka do akupresury może być stosowana, jako masażer trudno dostępnych miejsc: odcinka lędźwiowo-krzyżowego, szyi, karku oraz jako podkładka pod stopy. Produkt ten ma zatem szeroki zakres zastosowania. Jest wielofunkcyjny i podręczny – możesz go wszędzie zabrać, dzięki czemu okaże się bardzo pomocny w wielu nagłych dolegliwościach.