1. Przyczyny bólu głowy
  2. Napięciowy ból głowy
  3. Mata do akupresury na ból głowy
  4. Mała akumata na migrenę
  5. Nagły i ostry ból głowy  – co robić?

Przyczyny bólu głowy

 

Jak często boli cię głowa? Są tacy, którzy codziennie zmagają się z tą dolegliwością. Ból głowy jest powodowany przez wiele czynników. Może być wynikiem urazu, przemęczenia, wyczerpania psychicznego, stresu, nadciśnienia, czy problemów z układem oddechowym. Zdarza się również, że ból związany jest ze zmianami naczyniowymi, a nierzadko winne są także zaburzenia przemiany materii i schorzenia w obrębie czaszki lub w jej sąsiedztwie, np. zapalenie ucha środkowego lub zatok.

Ból głowy jest również odczuwany w przypadku odwodnienia. Picie kawy i herbaty w ciągu dnia absolutnie nie wystarcza. Natomiast zamiast tabletek czasem warto sięgnąć po prostu po szklankę wody. Szerokim zagadnieniem związanym z bólem głowy jest migrena.

akupresurowa mata z igłami iplikator d6
Mata akupresurowa to naturalny sposób na poradzenie sobie z bólem głowy

 

Napięciowy ból głowy

 

Napięciowy ból głowy to jedna z najczęstszych postaci bólu – jest odczuwany jako rozpierający, pulsujący. Może obejmować okolicę czoła lub potylicy. Najczęściej narasta w ciągu dnia. Pojawia się pod wpływem głodu, zmęczenia, przegrzania, z powodu niedoboru snu, palenia papierosów czy zmian pogodowych. Napięciowemu bólowi głowy zazwyczaj towarzyszy uczucie ucisku wokół głowy i za oczami, sztywność mięśni szyi i karku oraz wrażliwość skóry głowy na dotyk. Ból może umiejscowić się w górnej części pleców, spiąć barki i dalej przenieść się na piersiowy odcinek kręgosłupa.

mata do akupresury eco akumata
Masaż głowy na Akumacie ECO pozwala zredukować uporczywy ból, relaksuje oraz wycisza organizm.

 

Mata do akupresury naturalnym rozwiązaniem na ból głowy

 

Z problemem bólu od ręki można sobie poradzić łykając tabletkę, ale znacznie bardziej skutecznym sposobem na długotrwałe łagodzenie bólu całego ciała będzie mata do akupresury. Akumata ma bardzo szeroki zakres zastosowania, a jednym z nich jest właśnie niwelowanie wszelakiego rodzaju dolegliwości bólowych.

 

akublog kod rabatowy dla czytelników akumata

 

Mata akupresurowa wyposażona jest w specjalne kolce, które pod wpływem ciężaru ciała wywierają nacisk na ciele. Mogą one mieć postać plastikowych wypustek lub tępo zakończonych igieł. Wynikiem stosowania maty do akupresury jest polepszenie przepływu krwi – a więc dotlenienie organizmu, rozluźnienie mięśni i ogólna poprawa samopoczucia. Ucisk meridianów i punktów, które powodują ból sprawia, że ciało harmonijnie i holistycznie rozluźnia się. Jest to naprawdę odczuwalne, zwłaszcza wtedy, kiedy matę stosuje się regularnie.

 

Mała mata do akupresury

 

Przy bólach głowy najlepiej wybrać akumatę o niedużym rozmiarze, tak, aby można ją było przykładać w różne części głowy. W przypadku dolegliwości związanych właśnie z głową, polecam matę wieloigłową Iplikator E1, która posiada funkcję nadmuchiwania. Ta mała mata z kolcami może służyć także, jako poduszka do akupresury.

 

 

Jak stosować akumatę w przypadku nagłego bólu głowy?

 

Stosowanie maty z kolcami w przypadku nagłego i ostrego bólu głowy jest następujące. Akumatę należy przykładać do skóry, zaczynając od karku, potem przenieść nacisk na tył głowy (potylicę), a następnie na sam czubek głowy, trzymając ją na każdej strefie około 5 minut . W trakcie tych 5 minut dociskania maty na dany obszar należy przesuwać ją w niewielkim stopniu, co 40-60 sekund, aby ucisk wypustek zadziałał w całości na wybraną powierzchnię. Skóra na głowie jest bardzo wrażliwa. Nie należy, więc przyciskać maty zbyt mocno, niemniej z pewnością gwarantuje ona pełne lub prawie całkowite ustąpienie bólów głowy.

akupresurowa mata wieloigłowa iplikator e1
Mała mata Iplikator E1 jest wielofunkcyjna – może posłużyć do punktowego oddziaływania w obszarze głowy, ale także rozluźniać plecy w konkretnych odcinkach. Dzięki opcji nadmuchania mata dostosowuje się optymalnie do ciała.

Atutem maty wieloigłowej jest jej nieduży rozmiar, pozwalający zabrać ją ze sobą wszędzie. Mata do akupresury usuwa ból w najbardziej naturalny sposób. Warto się w nią zaopatrzyć, zwłaszcza, jeśli sen nie przynosi ulgi, barki i kark są spięte, a stres powoduje, że koło bólu się zamyka.

mata z kolcami do masażu akumata eco

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz