Jak działa akumata?

Akumata – Twój domowy fizjoterapeuta

Działanie maty do akupresury jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy ułożyć się wygodnie na akumacie i korzystać z jej dobroczynnych efektów. Kolce akupresurowe trafiają w odpowiednie punkty na ciele, przynosząc rozluźnienie, łagodząc ból oraz uwalniając dodatkową dawkę endorfin.

lyapko mata do akupresury

Jak działa mata do akupresury?


Mata do akupresury
pomaga w naturalny sposób zwalczyć dolegliwości bólowe, zredukować stres oraz poprawić samopoczucie, czy jakość snu. Nacisk kolców rozluźnia ciało, usprawnia krążenie krwi i wywołuje przyjemne uczucie ciepła. Masaż akupresurowy powinien trwać średnio 20-40 minut.

mata wieloigłowa do masażu szansa

Jaką matę do akupresury wybrać?

Bardziej zaawansowani i odporni na ból użytkownicy sięgają po maty Lyapko z metalowymi igłami, podczas gdy akumaty z kolcami z tworzywa ABS oferowane przez Rea Tape, 4FIZJO, czy ALL4FIT, będą najlepszym wyborem dla osób początkujących. Oferta Sklepu Akumata jest bardzo szeroka, a my chętnie doradzimy Ci przy wyborze.

wałek do twarzy lyapko

Mata do akupresury – korzyści ze stosowania

 • łagodzenie dolegliwości bólowych,
 • odprężenie i relaksacja ciała,
 • zwalczanie bezsenności i poprawa jakości snu,
 • zmniejszenie napięcia mięśniowego,
 • poprawa krążenia krwi,
 • poprawa samopoczucia,
 • uzupełnienie terapii.
iplikator d1 mata z kolcami

Komu polecamy matę do akupresury?

 • pracownikom biurowym,
 • kierowcom,
 • osobom, w trakcie rehabilitacji,
 • pracownikom fizycznym,
 • osobom, cierpiącym na bóle pleców,
 • osobom zmagającym się z bezsennością,
 • sportowcom,

Najczęściej zadawane pytania

Mata do akupresury czy warto?

Zdecydowanie tak 🙂 Mata do akupresury niweluje dolegliwości bólowe, zapewnia automasaż ciała, działa rozluźniająco i odprężająco. Na to pytanie najlepiej odpowiadają nasi klienci. Zachęcamy do zapoznania się z ich opiniami, które znajdziesz pod produktami oraz na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Mata do akupresury jak stosować?

Matę do akupresury ułóż na stosunkowo miękkim podłożu np. na łóżku, ręczniku, czy materacu. Połóż się na macie i korzystaj z masażu przez 20-40 minut. Czas sesji akupresurowej możesz wydłużać nawet do 2 godzin. Akumatę najlepiej stosować bezpośrednio na skórę.

Na co pomaga mata do akupresury?

Mata do akupresury pozwala pozbyć się wielu dolegliwości bólowych, np. bólu pleców i kręgosłupa, rwy kulszowej, czy bólu głowy. Dodatkowo zapewnia kompleksowy automasaż ciała – relaksuje, poprawia krążenie krwi, zwalcza przemęczenie i bezsenność, regeneruje mięśnie i niweluje ich napięcie.

Ile leżeć na akumacie?

Gdy chcesz dodać sobie energii, ponieważ jesteś senny lub chcesz zniwelować nagły ból – stosuj matę do akupresury przez 7-10 minut. W przypadku przewlekłego bólu, bezsenności czy chęci zrelaksowania się stosuj matę 20-40 minut z możliwością wydłużenia nawet do 2 godzin.

Jaka mata do akupresury?

Wybierając matę do akupresury należy wziąć pod uwagę dwa czynniki – doświadczenie w korzystaniu z akumaty oraz poziom odporności na ból. Osobom początkującym, z obniżonym progiem bólu, polecamy maty z kolcami z tworzywa ABS. Bardziej odpornym i zaawansowanym użytkownikom sugerujemy wybór maty Lyapko z metalowymi igłami.

Akumata jakie opinie?

Akumata to produkt, który jest kupowany przez ogrom ludzi w każdym wieku. Z korzystania z maty płynie szereg dobroczynnych właściwości. Pod naszymi produktami i na naszej stronie facebookowej znajdują się opinie naszych zadowolonych klientów.

Akumata jakie korzyści dla zdrowia?

Akumata niweluje szereg dolegliwości bólowych, m.in.: ból głowy, kręgosłupa, mięśni czy rwę kulszową. Posiada również działanie relaksujące i odprężające – poprawia krążenie krwi, niweluje napięcia mięśni i prowadzi do ich regeneracji. Regularne stosowanie maty do akupresury prowadzi ku zdrowiu i poprawia samopoczucie.

Akumata z kolcami metalowymi czy plastikowymi?

Akumata z kolcami plastikowymi polecana jest dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Mata do akupresury z igłami metalowymi rekomendowana jest dla osób zaawansowanych, jednak mogą ją również używać dzieci i osoby starsze – należy wtedy dobrać matę o mniejszym rozstawie igieł.

Jaka akumata na brzuch?

Każda akumata może być stosowana na brzuch. Mogą być to duże maty do akupresury czy poduszka, będąca w zestawie z matą. Polecamy również zastosowanie małych mat Lyapko oraz aplikatorów Lyapko wyposażonych w pasy, które pozwolą umocować akumatę do brzucha.

Czy używać akumatę w ciąży?

Jedną zalecaną akumatą podczas ciąży jest mata Lyapko o rozstawie igieł 3,5 – 5,0 mm. Według producenta mata może być stosowana tylko w celu poprawienia warunków jej przebiegu, jednak każde jej zastosowanie należy skonsultować z lekarzem.

Poduszka do akupresury czy warto?

Poduszka do akupresury może być stosowana, jako masażer trudno dostępnych miejsc: odcinka lędźwiowo-krzyżowego, szyi, karku oraz jako podkładka pod stopy. Produkt ten ma zatem szeroki zakres zastosowania. Jest wielofunkcyjny i podręczny – możesz go wszędzie zabrać, dzięki czemu okaże się bardzo pomocny w wielu nagłych dolegliwościach.