Mata do akupresury na ból głowy – czy jest w stanie pomóc?

 

Problem bólu głowy dotyka każdego z nas. Jest dość kłopotliwy, jeśli pojawia się zbyt często. Doskonałym sposobem na tą dolegliwość jest zastosowanie akumaty. Mata do akupresury na ból głowy – to domowy sposób na szybkie poradzenie sobie z napięciem kumulującym się w obszarze głowy. Jednak czy w przypadku migreny również znajdzie zastosowanie?

 

  1. Problem bólu głowy
  2. Migrena a napięciowy ból głowy
  3. Czy fizjoterapeuta jest w stanie pomóc?
  4. Zastosowanie maty akupresurowej
  5. Poduszka Lyapko z metalowymi kolcami 
  6. Poduszka z kolcami plastikowymi

Uporczywe bóle głowy

 

Ból głowy jest jedną z najbardziej uporczywych dolegliwości naszego ciała. Intensywne epizody bólowe mogą znacznie ograniczać normalne funkcjonowanie i sprawiać, że oprócz niezdolności do pracy i wykonywania swoich obowiązków, pogarsza się również życie społeczne pacjenta. Miejsce bólu, częstotliwość jego występowania oraz objawy dodatkowe determinują rodzaj bólu głowy oraz sposób jego leczenia. Szacuje się, że aż 80% wszystkich dolegliwości bólowych w obrębie głowy to tzw. bóle napięciowe. Jedynie 20% to prawdziwe migreny o podłożu neurologicznym. Dla specjalistów w leczeniu bólu oraz pacjentów – takie statystyki to nadzieja, na pozbycie się swojego problemu.

 

Migrena a ból napięciowy

 

Na początku drogi z leczeniem bólu głowy należy przeprowadzić odpowiednią diagnostykę, aby dowiedzieć się z jakim bólem mamy do czynienia.

masaz na macie akupresurowej akumata eco turkus

 

1. Ból migrenowy

Bóle migrenowe nie są jeszcze do końca poznane, natomiast istnieje kilka teorii na temat ich powstawania. Za bezpośrednią przyczynę uznaje się osobiste, genetyczne predyspozycje do nadwrażliwych reakcji neuronaczyniowych. Uważa się, że procesy wywołujące ból migrenowy zachodzą w korze mózgowej lub w naczyniach mózgowych, których zaburzone funkcjonowanie wywołuje napady bólu. Może być on związany ze zmianami hormonalnymi, stąd też bóle migrenowy dotykają dwukrotnie częściej mężczyzn niż kobiety. Oprócz silnego bólu głowy, migrenie towarzyszy zwiększona wrażliwość na światło i hałas, a w niektórych przypadkach uczucia wymiotne.

 

2. Bóle napięciowe

Napięciowe bóle głowy najczęściej spowodowane są nieprawidłową postawą ciała, niehigienicznym stylem życia, nałogami, stresem czy brakiem zdrowego snu. Przez wszystkie te czynniki, może dochodzić do nadmiernych napięć mięśni i stopniowego “gromadzenia” bólu w tej tkance. Zbyt mocno pobudzane włókna mają zdolność wywoływania dolegliwości bólowych w różnych częściach ciała. W przypadku głowy – najczęściej dotyczy to mięśni: mostkowo-obojczykowo-sutkowego, czworobocznego oraz mm. płatowatych – znajdujących się w obrębie karku i obręczy barkowej.

aplikator lyapko kropelka
W przypadku napięciowego bólu głowy zlokalizowanego w skroniach, objawiającego się uciskiem zastosowanie znajduje Aplikator Lyapko Kropelka.

 

Z bólem głowy do fizjoterapeuty

 

Coraz częściej do gabinetów fizjoterapeutów trafiają pacjenci skarżący się na bóle głowy, którzy chcą zerwać z destrukcyjnym nałogiem zażywania tabletek przeciwbólowych. Na szczęście istnieje wiele sposobów i metod fizjoterapeutycznych, które są pomocne w takiej sytuacji. Z pomocą terapii manualnej, ćwiczeń rozciągających, metod osteopatycznych oraz fizykoterapii można z powodzeniem leczyć napięciowe bóle głowy. Regularne wykonywanie ćwiczeń oraz zmiana stylu życia może spowodować, że po kilku miesiącach terapii ból głowy będzie jedynie przykrym wspomnieniem.

wałek do twarzy na prezent dla kobiety
Wałek wieloigłowy Lyapko stosowany jest w gabinetach fizjoterapeutycznych. Aplikator jest poręczny i łatwy w zastosowaniu. Można nim oddziaływać na skroniach, czole czy bezpośrednio na głowie.

 

Mata do akupresury na ból głowy – jaka?

 

W niwelowaniu dolegliwości bólowych głowy istotny jest odpoczynek.  Wielu specjalistów zaleca regularne korzystanie z maty do akupresury w domu. Nakłuwanie mięśni za pomocą maty z kolcami przyczynia się do poprawy lokalnego ukrwienia, powoduje efekt rozluźnienia mięśni, wzmacnia komunikację między połączeniami nerwowymi a narządami wewnętrznymi oraz wpływa korzystnie na samopoczucie pacjenta. Szczególnie polecane w przypadku wspomagania leczenia bólu głowy jest poduszka do akupresury w kształcie wałka lub kwadratu, które podłożone pod kark nie tylko wywołują efekt przekrwienia i rozluźnienia, ale także ustawiają szyjne w korzystniej, relaksacyjnej pozycji naturalnej krzywizny kręgosłupa szyjnego.

mata do akupresury wyprodukowana w Polsce akumata eco

 

Poduszka z metalowymi kolcami na migrenę

 

Poduszka do akupresury Lyapko posiada metalowe kolce wykonane z miedzi, cynku, niklu, żelaza oraz srebra. To produkt medyczny stosowany w gabinetach wielu fizjoterapeutów. W celu zniwelowania bólu głowy poduszkę, jak i inny aplikator wieloigłowy Lyapko przykładaj do tylnej części czaszki oraz na szyję. Dodatkowymi obszarami wspomagającymi efekt oddziaływania są ramiona, barki, łopatki, ręce, czy nogi. Masaż wykonuj od 7 do 30 minut.

poduszka do akupresury 5,8
Poduszka do akupresury Lyapko zapewnia intensywny automasaż, dzięki specjalnie wyprofilowanym igłom.

 

Poduszka akupresurowa z plastikowymi kolcami

 

W ofercie sklepu Akumata.pl znajdziesz maty z dwoma rodzajami poduszek z plastikowymi kolcami – w kształcie wałka lub kwadratu. Kształt aplikatora dostosuj do osobistych preferencji. Obie poduszki akupresurowe znajdują zastosowanie w przypadku bólu głowy czy migreny. Poduszkę możesz przyłożyć w okolicy karku, szyi lub pod głowę. Taki masaż wykonuj początkowo przez 5-10 minut, następnie 10-20 minut i kolejno 20-40 minut z możliwością wydłużenia do 2 godzin. Akumata obejmuje obszar pleców lub powierzchnię całego ciała w zależności od długości maty. Mata do akupresury wpływa na rozluźnianie napicia mięśniowego, redukcję stresu i poprawę samopoczucia. Odpowiedni relaks i odpoczynek to bardzo istotny element w przypadku niwelowania bólu głowy czy migreny.

Akumata Eco - polski produkt
Poduszka do akupresury Akumata ECO wypełniona jest łuskami gryki. To ekologiczny masażer głowy.

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Komentarz do “Wspomaganie leczenia bólu głowy matą do akupresury

Dodaj komentarz