Dzięki szerokiemu spektrum zastosowania, dobroczynnym właściwościom i łatwym sposobie użycia, stosowanie maty do akupresury stało się codzienną rutyną sporej liczby osób. Jedno z najczęściej pojawiających się pytań, zadawanych przez naszych klientów brzmi – ile leżeć na macie do akupresury? Poznaj krótki poradnik, który wyjaśnia zastosowanie mat akupresurowych.

 

Ile leżeć na macie do akupresury?

Czas masażu na macie do akupresury powinien wynosić od 20 do 40 minut. Sesję akupresurową na akumacie można wydłużyć nawet do 1-2 godzin. Jeden masaż dziennie jest w zupełności wystarczający, jednak jeśli potrzebujesz, możesz swobodnie sięgnąć po matę z kolcami 2 razy dziennie, np. rano i wieczorem.

Mata do akupresury jest bardzo intuicyjnym produktem. To właśnie Twoja intuicja oraz subiektywne odczucia powinny być głównym wyznacznikiem długości masażu. Już po kliku użyciach akumaty, będziesz wiedział ile leżeć na macie, aby sesja przyniosła Ci pożądane efekty.

 

 

Pierwsze sesje na Akumacie

Widok kolców rozmieszczonych na macie do masażu wywołuje u wielu użytkowników obawę przed bolesnościami. Jeśli również należysz grona tych osób, to podczas pierwszych sesji ułóż na macie cienki materiał lub stosuj akumatę w ubraniu. Spowoduje to zredukowanie ostrości kolców i zapobiegnie uczuciu dyskomfortu. Po kilku takich masażach rozpocznij stosowanie maty bez ubrania. Efekt zaczerwienienia skóry jest naturalną reakcją oraz potwierdzeniem lepszego ukrwienia naszego ciała w miejscu styczności z kolcami.

 

Jaka pora dnia jest najlepsza na masaż akupresurowy?

Mata do akupresury – kiedy leżeć – rano czy wieczorem? Dobierz porę dnia w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać stosując matę z kolcami. Poranny masaż na akumacie, trwający około 15 minut, spowoduje pobudzenie organizmu i będzie zastrzykiem energii na cały dzień. Natomiast, jeśli naszym celem jest relaks i odprężenie, czy redukowanie napięć to skorzystajmy z maty popołudniu lub wieczorem. Odprężająca sesja powinna być nieco dłuższa – sugerujemy minimum 30 minut. 

 

Zasnąłeś na macie? Kto tego nie zrobił!

Masaż na macie do akupresury przynosi przyjemne uczucie ciepła i ogólne rozluźnienie. Taka kombinacja często powoduje, że nasze oczy same się zamykają. Jeżeli zdarzy Ci się przysnąć na macie, nie przejmuj się tym zbytnio. Rekordziści potrafili przespać na macie całą noc! Takie sytuacje nie są wskazane, ale nie zaszkodzą Twojemu zdrowiu.

 

Najmniej przyjemnym momentem po zbyt długim masażu będzie zapewne “odklejanie ciała” od kolców. Prostym i skutecznym rozwiązaniem na “drzemki akupresurowe” jest nastawienie budzika w telefonie.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Komentarze do “Mata do akupresury – ile leżeć i o jakiej porze dnia?

Dodaj komentarz