Mata do akupresury dla babci i dziadka - Sklep Akumata.pl

Pomysł na prezent dla babci i dziadka

Szukasz idealnego prezentu dla swoich dziadków? Może właśnie zbliżają się ich urodziny, jubileusz lub ich dzień, czyli 21 i 22 stycznia? Poznaj nasze propozycje praktycznego prezentu – mata do akupresury dla babci i dziadka, która pomoże zadbać o ich zdrowie. Niesamowite akumaty oraz aplikatory wieloigłowe Lyapko pomogą im, uporać się ze szeregiem dolegliwości oraz poprawią ich samopoczucie.

 1. Problemy zdrowotne dotykające babcie i dziadków
 2. Prezent dla dziadków – mata do akupresury
 3. Mata akupresurowa na prezent dla babci
 4. Wałek do masażu ciała dla babci
 5. Długa mata z kolcami na prezent dla dziadka
 6. Mata do akupresury dla babci i dziadka –  lecznicza mata Lyapko
 7. Dlaczego akumata to dobry pomysł na prezent dla babci i dziadka?
 8. Przeciwwskazania
 9. Ranking 5 TOP produktów na prezent dla dziadków

 

Dzień babci i dziadka - prezent - Akumata.pl

 

Problemy zdrowotne dotykające babcie i dziadków

 

To naturalna sprawa, że wraz z wiekiem organizm ludzki staje się bardziej podatny na różne dolegliwości. Nieprawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego wpływa na ogólne osłabienie odporności, czego skutkiem może być podupadanie na zdrowiu. Do powstawania chorób w wieku seniorskim, przyczyniają się również czynniki genetyczne, środowiskowe oraz prowadzony tryb życia. Wśród dolegliwości, które przysparzają dziadkom i babciom największych problemów  można wyróżnić:

 • ból pleców, rąk, nóg,
 • rwa kulszowa,
 • napięciowy ból głowy,
 • spięte mięśnie,
 • depresja,
 • osłabiony metabolizm,
 • zmęczenie,
 • złe samopoczucie.

Ich powstawaniu sprzyjają takie czynniki, jak: stres, brak ruchu, nieprawidłowa dieta, nadwaga, palenie papierosów i spożywanie zbyt dużych ilości alkoholu, a także brak ćwiczeń kształcących umysł.

 

Prezent dla dziadków – mata do akupresury

 

Zbliżające się święta, dzień babci i dziadka, czy okrągła rocznica ich urodzin przywołuje w głowach dzieci i wnuków powracające pytanie – co sprezentować dziadkom tym razem? Naszą propozycją prezentu dla babci, z którego równie chętnie będzie korzystał dziadek jest mata do akupresury. To ciekawy i praktyczny pomysł na prezent, który wpłynie nie tylko na poprawę samopoczucia dziadków, ale również zapewni im głęboki relaks oraz będzie oddziaływać korzystnie na ich zdrowie.

 

Mata akupresurowa na prezent dla babci

 

1. Pierwszą propozycją maty akupresurowej dla babci jest bestsellerowa Akumata Soft dostępna w przyjemnej pastelowej kolorystyce oraz w dwóch wersjach: jako mata krótka lub długa. To model chętnie stosowany przez osoby początkujące, średniozaawansowane, jak i zaawansowane. Ostrość kolców specjalnie zaprojektowana przez fizjoterapeutów przeznaczona jest dla każdego bez względu na stopień zaawansowania.

 

mata akupresurowa akumata soft miętowa

Poduszka do akupresury znajdująca się w zestawie doskonale rozluźnia napięcie mięśniowe karku czy odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Mata do akupresury to doskonały sposób na domowy relaks. Sesje na Akumacie Soft zniwelują dolegliwości bólowe pleców Twojej babci oraz znacznie poprawią jej samopoczucie.

 

2. Idealnym pomysłem na prezent dla babci jest różowa mata do akupresury Rea Tape. Akumata Rea Tape jest dedykowana dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych. Ostrość jej kolców jest adekwatna dla osób starszych. Mata jest wyposażona w poduszkę akupresurową, która doskonale rozluźnia napięcia mięśniowe szyi, głowy czy barków. Podkładka pod głowę znajduje również zastosowanie, jako masażer trudno dostępnych miejsc np. stóp czy odcinka lędźwiowego.

mata rea tape różowa z poduszką
Mata do akupresury w zestawie z poduszką Rea Tape.

 

Kolejną propozycją maty dla babci jest ekologiczna mata SOMA MAT Eco. To idealny produkt dla babci posiadającej nieco większy próg bólu. Ecomata SOMA MAT dostępna jest w 3 wersjach kolorystycznych. Akumata ta to bestseller, na który decyduje się wielu naszych klientów. Gęsto rozłożone kolce pozwalają dotrzeć do wielu punktów akupresurowych.

 

soma mat eco mata do akupresury z poduszką - kolory

 

 

Wałek do masażu ciała dla babci

 

Wałek uniwersalny Lyapko pokryty jest metalowymi kolcami wykonanymi z miedzi, cynku, srebra, niklu oraz żelaza. Dostępny jest również w wersji bezniklowej, przeznaczonej dla osób uczulonych na ten metal. Igły nie ranią ani nie podrażniają skóry. Wałek Lyapko posiada bardzo duży zakres oddziaływania – jest uniwersalny, tzn. możesz go stosować na dowolną partię ciała, a jego idealny rozmiar sprawi, że dotrze on do najbardziej trudno dostępnych miejsc.

Roller do masażu ciała przy regularnym stosowaniu pomoże zniwelować napięcie mięśniowe, usprawni przepływ krwi. Podczas masażu za pomocą wałka Lyapko zachodzi efekt galwanizacji, który wzmacnia procesy odnowicielskie, działa wysysająco czy obniża wrażliwość na ból. Wałek jest pomocny w problemach z drętwieniem rąk czy nóg. Usprawniając przepływ krwi, niweluje uczucie zimnych dłoni i stóp oraz stosowany jest w profilaktyce odleżyn.

 

Uniwersalny wałek Lyapko do masażu ciała
Uniwersalny wałek Lyapko to doskonały masażer, którym można oddziaływać na całej powierzchni ciała.

 

Długa mata z kolcami na prezent dla dziadka

 

Naszą propozycją maty do akupresury dla dziadka jest długa mata do akupresury z poduszką 4FIZJO , która obejmuje całą powierzchnię ciała. Akumata ta dzięki swojej długości zapewnia kompleksowy masaż całej powierzchni ciała – od stóp do głowy. W zestawie akupresurowym znajduje się mata, poduszka z kolcami oraz worek, ułatwiający transport produktu.

Zestaw do masażu kręgosłupa 4FIZJO dzięki tysiącom igieł, wpływa na znacznie usprawnienie krwi, które u osób starszych często bywa zaburzone. Przyspieszenie przepływu krwi powoduje rozluźnienie napięcia oraz doznanie uczucia odprężenia. W ten sposób samopoczucie ulega poprawie, niwelowane jest zmęczenie czy ból pleców i nóg.

długa mata akupresurowa 4fizjo

Dla dziadków, którzy zmagają się z żylakami na nogach, rekomendujemy wybór krótkiej maty Akumata Soft w kolorze szarym. To model, który obejmie cały obszar pleców, sięgając maksymalnie do kości ogonowej w zależności od wzrostu użytkownika maty. Akumata Soft posiada ostrość kolców optymalną dla osoby starszej. Jej igły są odpowiednio rozłożone i stępione, dzięki czemu mata ta nie powoduje uczuleń ani podrażnień skóry. Dzięki poduszce w zestawie mata igłowa zapewnia doskonały masaż karku, szyi oraz głowy. Może również służyć, jako masażer stóp, oddziałując w ten sposób na punkty refleksologiczne.

mata do akupresury z poduszką akumata soft szara

 

Mata do akupresury dla babci i dziadka –  lecznicza mata Lyapko

 

Mata Lyapko, zwana jest również aplikatorem wieloigłowym to mata do akupresury z metalowymi kolcami wykonanymi z miedzi, cynku, żelaza, srebra oraz niklu. Maty igłowe Lyapko dostępne są w rozmiarach bardzo małych, służących do miejscowego stosowania oraz tych największych obejmujących powierzchnię pleców. Produkty Lyapko rozluźniają spięte mięsnie, usprawniają przepływ krwi oraz poprawiają ukrwienie mięśni. Posiadają zatem takie samo działanie, jak klasyczne maty akupresurowe oraz w porównaniu nich dodatkowo zapewniają efekt galwanizacji, który wpływa na przemianę materii, wzmocnienie procesów reparacyjnych, tworzenie substancji aktywnych biologicznie, przewodzenie impulsów nerwowych czy obniżenie bólu.

Charakteryzują się również działaniem humoralnym polegającym na zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania narządów i systemów wewnętrznych. Mata z kolcami Lyapko to produkt wykorzystywany w terapii pourazowej, czy profilaktyce odleżyn, o czym możesz przeczytać w naszym artykule, znajdującym się w tym miejscu. Produkty Lyapko stosowane są przez wielu fizjoterapeutów i rekomendowane, jako uzupełnienie rehabilitacji.

 

Największa mata Lyapko MAX 6,2
Mata do akupresury MAX 6,2 to największy aplikator wieloigłowy dr Lyapko, który zapewnia efektywny masaż powierzchni pleców.

 

Dlaczego akumata to dobry pomysł na prezent dla babci i dziadka?

 

Nasza akumaty to certyfikowane produkty medyczne, które w pełni są bezpieczne dla skóry i zdrowia. Korzystanie z dobrodziejstw maty akupresurowej niesie za sobą wiele pozytywnych korzyści, co może okazać się idealnym sposobem na radzenie sobie z szeregiem dolegliwości bólowych, na które cierpią osoby starsze. Zalety stosowania maty do akupresury:

 • poprawia krążenia krwi,
 • rozluźnia napięcia mięśniowe,
 • niweluje uczucie zmęczenia,
 • likwiduje ból głowy, pleców, mięśni, rwę kulszową,
 • poprawia samopoczucie i minimalizuje objawy depresji,
 • niweluje bezsenność,
 • regeneruje mięśnie,
 • znajduje zastosowanie w profilaktyce odleżyn,
 • to doskonały sposób na relaks i odprężenie w domowych warunkach.

 

Przeciwwskazania

 

Mata do akupresury stosowana przez osoby, które cierpią na różnego typu choroby czy schorzenia, może powodować niepożądane efekty. Zatem zastosowanie maty z kolcami w przypadku, niektórych dolegliwości, należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem prowadzącym. Do głównych przeciwwskazań należą:

 • problemy z krzepliwością krwi,
 • zażywanie leków przeciwzakrzepowych,
 • niektóre choroby skórne (grzybice, opryszczka),
 • wycieńczenie organizmu,
 • niezagojone rany,
 • ostre stany zapalne,
 • choroby krwi,
 • nowotwór.

Pełną listę przeciwwskazań znajdziesz w tym miejscu – “Przeciwwskazania“.

 

Ranking 5 TOP produktów na prezent dla dziadków

 

 

1. Mata do akupresury Akumata Soft

Mata do akupresury w zestawie z poduszką oraz workiem do przechowywania. Dostępna w wersji długiej i krótkiej oraz 5 kolorach: wrzos, mięta, róż oraz szary.

2. Mata do akupresury z poduszką Rea Tape

Mata + poduszka w zestawie idealny dla osoby starszej z niskim progiem bólu. Akumata ta wyposażona jest w praktyczny worek, ułatwiający transport i przechowywanie maty.

3. Ekologiczna mata do akupresury SOMA MAT Eco

Ecomata SOMA MAT Eco to ekologiczna akumata wykonana z najwyższej jakości naturalnych i przewiewnych materiałów.

4. Mata akupresurowa 4FIZJO

To długa mata do akupresury charakteryzująca się średnią ostrością kolców. Dostępna jest w wersji z poduszką pod głowę oraz 4 wariantach kolorystycznych.

5. Mata z metalowymi kolcami MAX 6,2 Lyapko

Mata Lyapko to akumata stosowana zarówno w zaciszu domowym, jak i w gabinetach fizjoterapeutycznych, jako uzupełnienie rehabilitacji szeregu schorzeń, urazów czy chorób. Zapakowana jest w eleganckie pudełko, które idealnie nadaje się na prezent.

6. + dodatkowo Wałek uniwersalny Lyapko

Dodatkowym pomysłem na prezent jest wieloigłowy wałek Lyapko, który dzięki swojemu szerokiemu zakresowi zastosowania pomoże zniwelować uporczywe bóle kończyn, mięśni i usprawni w nich przepływ krwi.

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Komentarze do “Mata do akupresury dla babci i dziadka

  • Akumata.pl

   Mata do akupresury nie posiada ograniczeń wiekowych. Może jej używać osoba dorosła w każdym wieku, jednak przed użyciem zalecamy zapoznanie się z listą przeciwwskazań. Jeśli nic nie koliduje to, jak najbardziej można śmiało korzystać z akumaty.

  • Anita

   Mata kupiona dla babci… I druga dla mnie 😆 dużo dobrego słyszałam, a teraz przetestuje sama :)) nie mogę się doczekać!

 1. Karolina Misiewicz

  Moja też ma mate Soft i jest zadowolona. Mam wrażenie, że uzależniła się od niej bo kiedy do niej nie przyjdę to leży na macie hhaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *