Pragniemy przedstawić Państwu niezwykle przydatne, a zarazem proste w użyciu narzędzia, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy, aby w pełni cieszyć się pozytywnymi efektami. Wszystkie przyrządy, które dostępne są w naszej ofercie nadają się do samodzielnej pracy z ciałem w domowym zaciszu. Oferowane przez nas drewniane masażery stosowane są w tzw. Maderoterapii, czyli terapii powięziowej wywodzącej się z Kolumbii, w której wykorzystuje się tego typu sprzęty do głębokiej pracy z tkankami miękkimi. Przyczynia się to do poprawy krążenia, zwiększenia elastyczności tkanek oraz w efekcie do poprawy witalności ciała. Jest również skutecznym działaniem w walce o poprawę sylwetki oraz jędrności skóry, wspomaganiu odchudzania oraz zmniejszeniu cellulitu za sprawą pobudzenia krążenia płynów w ciele.
W skrócie – Maderoterapią nazywana jest pracą z ciałem za pomocą drewnianych przyrządów – dzięki prostocie oraz dobrej dostępności sprzętów, taką autoterapię możemy wykonywać codziennie w domu, wzbogacając swoją regularną rutynę o nowe, pozytywne działanie dla zdrowia.


roller do masażu drewniany


Szeroka oferta drewnianych masażerów

Marka Akito, która jest autorem drewnianych masażerów posiada w swojej ofercie:

1. Duży roller antycellulitowy z rączką
2. Mały roller antycellulitowy z rączką
3. Podwójny roller antycellulitowy z rączką
4. Dwurzędowy czterorolkowy masażer do stóp
5. Wypukły masażer do stóp i dłoni
6. Wklęsły masażer do stóp i dłoni z dodatkową gumką antypoślizgową
7. Drewniany masażer do nóg i ciała
8. Drewniany masażer elastyczny

 

Rollery z rączką przeznaczone są do masażu praktycznie wszystkich części ciała. W zależności od rozmiaru, mogą być stosowane do mniejszych lub większych okolic. Mały roller sprawdzi się doskonale przy opracowywaniu takich rejonów jak przedramiona, podudzia czy kark,
natomiast duży masażer dobrze poradzi sobie z większymi powierzchniami takimi jak uda, pośladki, czy obszar pleców. Oczywiście nie jest to regułą, ponieważ rozmiar rollera możemy dopasować do rozmiarów ciała użytkownika oraz jego indywidualnych preferencji.
Podwójny roller został zaprojektowany w taki sposób, aby dotrzeć do miejsc, które mają w swoim bezpośrednim sąsiedztwie struktury kostne – np. mięśnie przykręgosłupowe. Dzięki niemu możemy wykonać masaż mięśni położonych bezpośrednio blisko kręgosłupa, bez niepotrzebnego drażnienia struktur kostnych twardymi wypustkami.

Duży roller do masażu Akumata

Duży roller antycellulitowy z rączką

Podwójny roller do masażu drewniany

Podwójny roller antycellulitowy z rączką


Masażery do stóp i dłoni już w swojej nazwie zdradzają zbawienne przeznaczenie dla mocno pracujących części naszego ciała. Dłonie i stopy codziennie wykonują ogromną pracę, aby sprostać naszym oczekiwaniom. Często nieświadomi, jak mięśnie w tych okolicach mogą być napięte,
z pewnością odczujemy dużą przyjemność i uczucie ulgi po zastosowaniu domowego masażera. Autoterapię można przeprowadzać w pozycji siedzącej oraz stojącej. W głównej mierze uwarunkowane jest to siłą, z jaką chcemy wykonać masaż, ponieważ w pozycji stojącej obciążenie będzie mocniejsze i docierać będzie do głębszych struktur stopy. Nie oznacza to jednak, że osoby które mogą mieć trudności z automasażem na stojąco nie odczują pozytywnych efektów za sprawą pracy na siedząco. Do pracy ze stopami oraz dłońmi możemy wybrać aż trzy warianty. Dwurzędowy, czterorolkowy masażer może być stałym elementem wyposażenia biurowego, który zapewni nam dyskretne i przyjemne wspomaganie naszego organizmu podczas pracy. Mniejsze wklęsłe lub wypukłe masażery mogą być przydatne do szybkiej autoterapii w domu po ciężkim dniu lub intensywnym treningu. Dodatkowa gumka antypoślizgowa może okazać się przydatnym gadżetem w sytuacji, kiedy masaż będziemy wykonywać na śliskiej, łatwej do uszkodzenia powierzchni.

Dwurzędowy czterorolkowy masażer do stóp

Wklęsły masażer do stóp i dłoni z dodatkową gumką antypoślizgową


Masażer do nóg i ciała oraz masażer elastyczny, to przyrządy, do których używania potrzebujemy dwóch dłoni na raz. Pozwala nam to na użycie większej siły nacisku oraz szybszych i dokładniejszych zmian ułożenia sprzętu podczas pracy. Elastyczny masażer cechuje się delikatnością, dzięki swojej zdolności do dostosowywania się do powierzchni pracy. Drewniany masażer do nóg i ciała natomiast, daje przyjemne uczucie docisku bez wrażenia mocnego kłucia, co może bardziej pasować osobom o wrażliwszym czuciu.

Drewniany elastyczny masażer do ciała Akumata

 


Dlaczego autoterapia drewnianymi masażerami w domu może być dla Ciebie?

Regularne masaże wpływają pozytywnie na kondycję skóry i tkanki podskórnej, dzięki czemu jest ona bardziej elastyczna, pobudzona i najzwyczajniej w świecie młodziej wygląda. Lokalne pobudzenie krążenia przyczynia się do lepszego odżywienia skóry, a dodatkowo pomaga w naturalnym procesie oddawania niepotrzebnych substancji, za sprawą pobudzenia procesów metabolicznych. Stymuluje naturalne procesy regeneracyjne skóry. Powoduje dodatkowo pobudzenie ciała do oczyszczania ze złogów i zastojów, co może dawać pozytywne efekty w walce z redukcją tłuszczu z trudnowspołpracujących rejonów ciała. Masaż głęboki, czyli z użyciem odpowiednio dużej siły, daje możliwość rozluźnienia spiętych mięśni i poprawy elastyczności powięzi. Daje to efekt rozluźnienia i rozprężenia, świetnie dobodźcowuje wolne zakończenia nerwowe umiejscowione w tkance podskórnej, dzięki czemu redukuje uczucie napięcia. Co ciekawe, badania naukowe udowodniły, że techniki autoterapii bazujące na masażu tkanek różnego rodzaju przyrządami, że u badanych osób próg dyskomfortu uległ znacznemu podwyższeniu – oznacza to, że odczuwalność bólu z okolic poddanych zabiegowi była znacząco niższa!

Rozluźnienie tkanek przekłada się pośrednio również na zmniejszenie stresu. Pobudzenie krążenia i usprawnienie go w obrębie podudzi pomaga w krążeniowych bólach nóg, zwłaszcza po całym dniu pracy.  Z doświadczeń zebranych od specjalistów wiemy również, że tego typu sprzęt przyda się do pracy z bliznami pooperacyjnymi jako przyrząd do uelastycznienia blizny oraz przywróceniu prawidłowego czucia w obrębie przylegających do niej tkanek. Jednym słowem – prosty przyrząd, wiele zastosowań!



Dla kogo zostały zaprojektowane drewniane masażery?

Masażery z drewna stworzone zostały przede wszystkim z myślą o osobach indywidualnych. Osoby które mają ochotę na wsparcie swojego organizmu w domowym zaciszu mogą cieszyć się idealnym do tego sprzętem. Mogą okazać się również świetnym pomysłem na prezent dla najbliższej osoby – zarówno mniej aktywnego seniora, jak i zapalonego sportowca. Mnogość korzyści daje możliwość wykorzystania masażerów w wielu sytuacjach.


W jakich przypadkach sprawdzą się masażery drewniane firmy Akito?

– zmęczenie stóp po pracy stojącej
– rozluźnienie nadgarstków i przedramion po długotrwałej pracy przy komputerze
– obolałe, zmęczone barki
– chęć poprawy wyglądu i kondycji skóry
– w zaburzeniach integracji sensorycznej u dzieci
– występowanie obrzęków i zastojów płynowych
– potrzeba pracy nad uelastycznieniem i prawidłowym pobudzeniem blizny
– spięte mięśnie rąk | nóg | pleców po treningu
– bóle mięśniowe pleców, karku, kończyn
– wspomaganie redukcji cellulitu i pobudzenie tkanki tłuszczowej


duży roller drewniany do masażu


Zalety drewnianych masażerów:

✅ naturalność – wykonane w całości z drewna bukowego

✅ neutralność i trwałość – materiał pochodzący z natury, to nie tylko brak ryzyka niepożądanych reakcji ze strony ciała, ale również przyjazność dla środowiska. Nie odbiera mu to jednak wytrzymałości i długowieczności

✅ mały rozmiar  – pozwala na łatwe przechowywanie przyrządów w domu bez zajmowania zbyt dużej ilości miejsca, a także wykorzystanie w podróży czy podczas treningu poza domem

✅ korzystna cena

✅ wysoka estetyka wykonania i ponadczasowość z uwagi na naturalny wygląd

✅ ergonomiczność – lekki sprzęt i dobrze wyprofilowane uchwyty ułatwiają pracę i zapewniają komfort użytkowania

✅ duży wybór dostępnych opcji rozmiarów i kształtów. Daje to zarówno możliwość specyfikacji danego przyrządu jak i jego uniwersalność

✅ przy regularnym stosowaniu pozytywny wpływ na wiele aspektów: usprawnienie krążenia, rozluźnienie mięśniowo-powięziowe, redukcja napięcia i stresu, zmniejszenie obrzęków, poprawę kondycji i wyglądu skóry


drewniany masażer do ciała elastyczny

 


Przydatne wskazówki do używania drewnianych masażerów

Autoterapia drewnianymi masażerami może stać się twoją codzienną rutyną i jednym z elementów pielęgnacji. Drewno z racji swoich właściwości może pochłaniać zapach lub dodatkowe substancje znajdujące się na skórze, takie jak balsamy lub maści, dlatego zalecane jest jego użytkowanie na świeżo oczyszczoną skórę. Ponadto, po wykonanym masażu skóry zaaplikowana maść będzie bardziej przyswajalna, z uwagi na wzrost mikrokrążenia w okolicy poddanej zabiegowi. Po skończonym masażu możemy powierzchnię masażera przetrzeć wilgotną szmatką i pozostawić do wyschnięcia. Jako element masażu limfatycznego, ukierunkowanego na zmniejszenie obrzęków, warto wykonywać mocniejsze ruchy masażerem w kierunku serca. Spowoduje to łatwiejsze odpływanie zastojów krwi i limfy z dalszych części ciała, takich jak podudzia czy przedramiona.

Pamiętaj, że nie należy używać masażera w momencie występowania na powierzchni skóry świeżych ran, otwarć czy oparzeń. Przeciwwskazaniem mogą być również siniaki. Jeżeli zmagasz się z zaburzeniami układu krążenia, zakrzepicą, żylakami – skonsultuj używanie tego typu sprzętów ze swoim lekarzem prowadzącym.

Siłę nacisku podczas masażu dostosuj do swoich odczuć. To ty masz czerpać przyjemność i rozluźnienie, dlatego możesz śmiało dostosować siłę do tego jaki masaż wolisz – mocny, głęboko dostymulowujący, a może delikatny, skupiający się na powierzchownej pracy? A może przeważnie lubisz mocny docisk, ale dzisiejszy dzień wyjątkowo “dał ci w kość” i potrzebujesz czegoś delikatniejszego? Wsłuchaj się w potrzeby swojego ciała i ciesz się jego pozytywną odpowiedzią.

 

Mamy nadzieję, że przyrządy do masażu firmy Akito sprawdzą się dla Ciebie i Twoich bliskich.

Życzymy przyjemnych doświadczeń

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz