Akupresura a mata do akupresury

 

Akupresura jest częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która swoimi korzeniami sięga czasów starożytnych. Aktualnie jest praktykowana przez wielu specjalistów na całym świecie. Ze względu na uniwersalność i szerokie spektrum zastosowań jest metodą bardzo popularną w środowiskach medycznych. Na rynku pojawiły się w niedawnym czasie maty do akupresury, dzięki którym każdy w swoim domu może skorzystać z dobrodziejstw tej metody leczniczej. Oto kilka zalet stosowania maty do akupresury we własnych czterech ścianach.

Mata do akupresury – zalety:

  1. Likwidacja bólu
  2. Redukcja stresu
  3. Lepsze krążenie krwi
  4. Niwelowanie chorób
  5. Likwidowanie bezsenności
  6. Rozluźnienie napięcia mięśniowego
  7. Regeneracja potreningowa
  8. Szybsza przemiana materii
  9. Poprawa samopoczucia
  10. Brak skutków ubocznych

 

1. Pomaga pozbyć się bólu

 

Przy ogromnej liczbie środków przeciwbólowych, spożywanych codziennie przez wiele osób, akupresura jest dobrą, naturalną alternatywą. Jedną z najważniejszych korzyści z regularnego stosowania maty jest uśmierzanie bólu. Według badań naukowych, akupresura jest efektywną metodą zwalczania bólu i może pomóc nawet w schorzeniach przewlekłych, takich jak ból kręgosłupa, głowy czy stawów. Akumata wpływa również na niwelowanie objawów rwy kulszowej czy migreny.

długa mata do akupresury z atestem Akumata Soft

Długa mata do akupresury Akumat Soft dzięki dużym wymiarom, doskonale sprawdza się w likwidacji rwy kulszowej.

 

2. Wspomaga produkcję endorfin

 

Endorfiny – to naturalnie występujące hormony w ciele człowieka, które posiadają zdolność do wywoływania pozytywnych emocji, zmniejszania bólu i redukcji stresu. W swojej budowie chemicznej i działaniu przypominają opioidy – czyli grupę najsilniejszych leków przeciwbólowych tj. morfina. Według doniesień naukowych zabiegi akupresury wspomagają ich wytwarzanie, dzięki czemu łatwiej walczyć z bólem w dobrym humorze.

masaż pleców na siedząca mata do akupresury akumata eco

 

3. Wpływa korzystnie na układ naczyniowy

 

Układ sercowo–naczyniowy to jeden z najważniejszych układów ciała człowieka. Akupresura, dzięki stymulowaniu szlaków energetycznych organizmu może mieć pozytywny wpływ na pracę serca oraz dobrą kondycję naczyń krwionośnych. Sesje akupresurowe wprawiają w ruch krążenie krwi oraz poprawiają ukrwienie mięśni.

akumata eco masaż stóp i pośladków

4. Wspomaga leczenie chorób

 

Regularne stosowanie maty do akupresury jest dobrą metodą wspomagającą leczenie bólu i innych dolegliwości, spowodowanych przez choroby przewlekłe. Przez wpływ na poprawienie lokalnego krążenia krwi, może być dobrą metodą w walce z objawami schorzeń reumatologicznych, neurologicznych czy ortopedycznych. Akumata Lyapko, która jest pokryta kolcami metalowymi znajduje zastosowanie w przypadku takich chorób jak: przeziębienie, zapalenie krtani, angina, hipotonia czy wrzodowa choroba żołądka i dwunastnicy.

lyapko mata do akupresury
Mata Lyapko 7,0 to jedna z największych mat z metalowymi kolcami dr Lyapko.

 

5. Poprawia jakość snu

 

Badania naukowe wykazały pozytywny wpływ na jakość snu u osób cierpiących na bezsenność i kłopoty z zasypianiem. Dobry sen jest podstawą dobrego samopoczucia, zdrowia i funkcjonowania na co dzień, a akupresura może pomóc w jego efektywności. Już po kilku sesjach z matą do akupresury odczuwalne jest rozluźnienie napięcia mięśniowego i poprawia nastroju, co skutkuje zdrowym i nieprzerywalnym snem.

masaż pleców i karku na macie do akupresury akumata eco

 

6. Korzystnie wpływa na układ mięśniowy

 

Dzięki setkom kolców obecnych w matach do akupresury jej działanie poprawia krążenie krwi w obrębie stymulowanych mięśni, a co za tym idzie – usprawnia ich działanie, regenerację po wysiłku i ciężkiej pracy. Zmęczone mięśnie często dają o sobie znać – dlatego warto dbać o nie przy pomocy naturalnych metod – takich jak akupresura. Stosowanie maty akupresurowej przez sportowców jest doskonałym sposobem na regenerację i odpoczynek, który jest bardzo istotny po intensywnym treningu.

mata do akupresury z poduszką akumata soft promocja

 

7. Jest dobrą pomocą przy kontuzjach sportowych

 

Kontuzja = ból. Ból = ograniczenie w powrocie do sprawności. Stosowanie akupresury korzystnie wpływa na regenerację uszkodzonych tkanek i działa przeciwbólowo, dzięki czemu powrót sportowca do pełnej sprawności może być znacznie szybszy. Wielu fizjoterapeutów rekomenduje zastosowanie maty do akupresury w rehabilitacji pourazowej.

masaz na macie akupresurowej akumata eco turkus

8. Wspomaga trawienie

 

Stymulacja szlaków energetycznych (tzw. meridianów) na skórze człowieka przy pomocy akupresury może korzystnie wpływać na funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Mata do akupresury może być dobrą metodą wspomagającą w walce z dolegliwościami takimi jak: zaparcia, refluks czy zespół jelita drażliwego.

masaż brzucha akumata soft
Leżąc plecami, jak i brzuchem na macie do akupresury możesz wspomóc trawienie oraz przyspieszyć metabolizm.

9. Wpływa korzystnie na nastrój

 

Akumata rozluźnia napięcie mięśniowe, dzięki czemu podczas sesji akupresurowych odczuwamy odprężenie i relaks, co prowadzi do polepszenia samopoczucia. Rozluźnienie mięśni połączone z lepszą pracą narządów wewnętrznych i wzrostem wydzielania naturalnych endorfin, wpływa na poprawę nastroju.

masaż pleców i stóp na akumacie eco

 

10. Brak efektów ubocznych

Istnieje bardzo mała grupa osób, która nie powinna korzystać z maty do akupresury. To, np. ludzie cierpiący z powodu owrzodzeń skóry, poważnych zaburzeń czucia czy świadomości. Mata do akupresury nie niesie za sobą powikłań i ryzyka. To bezpieczny dla ciała i zdrowia produkt, rekomendowany przez wielu fizjoterapeutów.

 

akumata na kręgosłup iplikator
Nadmuchiwana mata z kolcami na kręgosłup Iplikator D4, dzięki wypełnieniu powietrzem doskonale przylega do krzywizn ciała

Regularne stosowanie maty do akupresury może być dobrą metodą wspomagającą leczenie bólu lub ogólnych, niekorzystnych dolegliwości naszego organizmu. Przed użyciem, warto skonsultować się z fizjoterapeutą, aby dowiedzieć się więcej na temat swoich objawów i w razie potrzeby – równolegle zacząć kompleksową terapię.

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz