Akupresura a mata do akupresury

 

Akupresura jest częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, która swoimi korzeniami sięga czasów starożytnych. Aktualnie jest praktykowana przez wielu specjalistów na całym świecie. Ze względu na uniwersalność i szerokie spektrum zastosowań jest metodą bardzo popularną w środowiskach medycznych. Na rynku pojawiły się w niedawnym czasie maty do akupresury, dzięki którym każdy w swoim domu może skorzystać z dobrodziejstw tej metody leczniczej. Oto kilka zalet stosowania maty do akupresury we własnych czterech ścianach.

Mata do akupresury – zalety:

 

  1. Redukcja stresu
  2. Lepsze krążenie krwi
  3. Likwidowanie bezsenności
  4. Rozluźnienie napięcia mięśniowego
  5. Regeneracja potreningowa
  6. Szybsza przemiana materii
  7. Poprawa samopoczucia
  8. Brak skutków ubocznych

 

2. Wspomaga produkcję endorfin

Endorfiny – to naturalnie występujące hormony w ciele człowieka, które posiadają zdolność do wywoływania pozytywnych emocji, zmniejszania napięć i redukcji stresu. W swojej budowie chemicznej i działaniu przypominają opioidy – czyli grupę najsilniejszych leków przeciwbólowych tj. morfina. Według doniesień naukowych zabiegi akupresury wspomagają ich wytwarzanie.

 

 

5. Poprawia jakość snu

Badania naukowe wykazały pozytywny wpływ na jakość snu u osób cierpiących na bezsenność i kłopoty z zasypianiem. Dobry sen jest podstawą dobrego samopoczucia, zdrowia i funkcjonowania na co dzień, a akupresura może pomóc w jego efektywności. Już po kilku sesjach z matą do akupresury odczuwalne jest rozluźnienie napięcia mięśniowego i poprawia nastroju, co skutkuje zdrowym i nieprzerywalnym snem.

 

6. Korzystnie wpływa na układ mięśniowy

Dzięki setkom kolców obecnych w matach do akupresury jej działanie poprawia krążenie krwi w obrębie stymulowanych mięśni, a co za tym idzie – usprawnia ich działanie, regenerację po wysiłku i ciężkiej pracy. Zmęczone mięśnie często dają o sobie znać – dlatego warto dbać o nie przy pomocy naturalnych metod – takich jak akupresura. Stosowanie maty akupresurowej przez sportowców jest doskonałym sposobem na regenerację i odpoczynek, który jest bardzo istotny po intensywnym treningu.

 

 

8. Wspomaga trawienie

Stymulacja szlaków energetycznych (tzw. meridianów) na skórze człowieka przy pomocy akupresury może korzystnie wpływać na funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Mata do akupresury może być dobrą metodą wspomagającą w walce z dolegliwościami takimi jak: zaparcia, refluks czy zespół jelita drażliwego.

9. Wpływa korzystnie na nastrój

Akumata rozluźnia napięcie mięśniowe, dzięki czemu podczas sesji akupresurowych odczuwamy odprężenie i relaks, co prowadzi do polepszenia samopoczucia. Rozluźnienie mięśni połączone ze wzrostem wydzielania naturalnych endorfin, wpływa na poprawę nastroju.

Akumata eco - czarno-złota mata mama z dzieckiem

 

 

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Dodaj komentarz