Emocje są wypisane na twarzy
Twarz to niezwykła i szczegółowa mapa, która oddaje nasze emocje, gromadzi wszystkie zmysły, dzięki którym odbieramy bodźce i reagujemy na świat. To integralna część naszego organizmu, a kontakt z nią wpływa na funkcjonowanie całego ciała. Twarz to również bliskie sąsiedztwo mózgu. Stanowi, więc swoistą kumulację tego, co najważniejsze dla naszego ciała.
Stan skóry a narządy wewnętrzne
Młodszy i świeższy wygląd twarzy to jedynie efekt uboczny wszystkich procesów równoważenia organizmu, które zachodzą pod wpływem integracji kilku terapii – na poziomie ciała fizycznego, umysłowego i emocjonalnego. Stan skóry i wygląd twarzy są związane z funkcjonowaniem narządów wewnętrznych.
- Słaba praca nerek to cienka, sucha skóra oraz ciemne worki pod oczami.
- Nieprawidłowa praca wątroby to kruchość naczyń krwionośnych, a więc skłonność do trądziku różowatego i łojotokowego zapalenia skóry.
Na twarzy, więc zapisane jest wszystko.
Trochę historii
Coco Chanel
Coco Chanel mawiała, że aby cieszyć się jak najdłużej piękną i jędrną skórą, niezbędny jest odpowiedni masaż. Technika uciskania twarzy była zresztą znana już od wieków. W końcu XIX wieku w Polsce kobiety szczyciły się posiadaniem specjalnych masażerów do twarzy, które działały na zasadzie gumowej bańki, zasysając skórę. Żaden krem, zazwyczaj oparty na domowej recepturze, nie działał należycie bez odpowiednich ucisków i wmasowania go w skórę. Każdego wieczoru panie z wyższych sfer masowały twarz przy pomocy popularnego masażera „Heros”.
Tradycyjna Medycyna Chińska – Akupresura w kosmetologii
Starożytna medycyna chińska zalecała akupresurę w celu zmniejszania objawów starzenia, jako naturalną metodę, nie wpływającą na mimikę twarzy i nie powodującą zniekształcenia rysów. Młodszy i świeższy wygląd twarzy to nie tylko odpowiednia akupresura i masaż, ale również efekt głębszych procesów, jakie zachodzą w organizmie. To integracja kilku terapii, nie tylko na poziomie fizycznym, ale również emocjonalnym.
Wałek do twarzy z kolcami Lyapko – akupresura w kosmetologii
Gładka, wypoczęta skóra i świeże spojrzenie to nie tylko objaw młodości i wystarczającej ilości snu. Można sobie pomóc w każdym wieku, stosując najprostsze, znane od wieków narzędzia. Obecną odpowiedzią na dawne narzędzia jest wałek do twarzy Lyapko. Wałek Lyapko pokryty jest igłami, wykonanymi z niezbędnych dla organizmu metali: cynk, miedź, żelazo, nikiel, srebro. W skórze, na zakończeniach igieł i między nimi powstają prądy galwaniczne, które poprawiają ukrwienie skóry i podwyższają selektywną mikroelektroforezie metali do wewnątrz organizmu.
Korzyści płynące z masażu twarzy wałkiem Lyapko
Masaż twarzy, szyi i dekoltu za pomocą wałka do akupresury Lyapko sprawia, że linie twarzy stają się bardziej miękkie, zmniejszają się opuchnięcia pod oczami, skóra staje się lepiej ukrwiona, dotleniona i napięta. Wałek do masażu jest znakomitym narzędziem do walki z drugim podbródkiem, wzmacnia napięcie osłabionych włókien mięśniowych, co jest skuteczne zwłaszcza w poprawie owalu twarzy. Wałek do masażu nie tylko wpływa na jakość skóry, ale znakomicie rozluźnia napięte mięśnie, np. na czole czy żuchwy. Ponadto po masażu skóra dużo lepiej wchłania składniki aktywne zawarte w kosmetykach.
Jak masować twarz wałkiem z metalowymi kolcami?
Wystarczy 10-15 minut codziennego, delikatnego masażu wałkiem do akupresury, aby osiągnąć efekt. Należy robić to delikatnie i z wyczuciem, dać skórze czas na oswojenie się z wypustkami. Zabiegi najlepiej wykonywać początkowo przez 1-2 tygodnie, a potem powtarzać terapię, co 2-4 tygodnie. Masaż należy wykonywać od środka twarzy na zewnątrz i od dołu ku górze.