Mata do akupresury naturalną metodą na dbanie o zdrowie

 

Maty do akupresury są stworzone w ten sposób, aby każdy użytkownik mógł mieć pod ręką sprzęt, który pozwoli mu na korzystanie z dobrodziejstw medycyny chińskiej we własnym domu. Regularne używanie maty, wspomaga naturalne procesy organizmu, pobudza jego zdolności do regeneracji oraz ma działanie maty na narządy wewnętrzne.

eco mata z kolcami akumata eco

Akupunktura i akupresura mają udowodnione naukowo, korzystne działanie na ogólne zdrowie człowieka i funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Jakie korzyści dla naszych trzewi niesie ze sobą używanie maty? O tym poniżej.

 

Działanie akumaty, czyli maty do akupresury

 

Akupresura różni się tym od akupunktury, że do jej zastosowania nie są wykorzystywane igły przebijające skórę, a jedynie ucisk i stymulacja, która może być wspomagana wykorzystaniem maty do akupresury. Akumata działa na podobnych zasadach co akupresura. Jej stosowanie jest bardzo proste i możliwe do wykonania w warunkach domowych, bez potrzeby pomocy specjalisty. Oczywiście – nie zastąpi wykwalifikowanego terapeuty, ale jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wspomóc swoje zdrowie we własnych czterech ścianach.

zaczerwienienie na plecach po akumacie eco
Zaczerwienienie na plecach widoczne po masażu na macie do akupresury jest naturalnym efektem.

Kolce, z którymi kontakt na początku przygody z matą może być nieco nieprzyjemny, są ułożone w taki sposób, aby stymulować jak największą ilość punktów akupresurowych na danej powierzchni. A co za tym idzie – stymulacja określonych punktów na ciele może wywierać korzystny wpływ na funkcjonowanie narządów wewnętrznych.

duży wałek lyapko
Na narządy wewnętrzne można oddziaływać zarówno matą akupresurową jak i wałkiem wieloigłowym Lyapko.

 

Wpływ na narządy wewnętrzne

 

Na plecach znajdują się najważniejsze punkty akupunkturowe, różnych szlaków energetycznych naszego organizmu. Według założeń medycyny chińskiej – stymulacja tych punktów różnymi metodami (masażem, nakłuciem, ciepłem, podciśnieniem) wpływa na uruchomienie procesów regulacyjnych w określonych narządach wewnętrznych.

Dzięki macie do akupresury – można wywierać wpływ na wiele punktów jednocześnie i uruchomić procesy samoleczenia w przypadku:

 • dolegliwości w żołądku, wątrobie – dolegliwości w tych miejscach, którym towarzyszy obniżenie apetytu, jedzenie mniejszej ilości posiłków i inne niewydolności układu pokarmowego, zaleca się stosowanie akumaty lub wałka Lyapko w okolicach brzucha, pleców i miednicy po posiłku, a w przypadku nadwagi przed jedzeniem;
 • zapalenia pęcherzyka żółciowego – oddziałuj matą do akupresury z igłami w miejscu poniżej łopatek, poniżej sutków i w okolicach brzucha;
 • chorobie dwunastnicy – towarzyszy jej nadmierne wydzielanie soku żołądkowego, dlatego zalecane jest stosować 20-30 minut stosować matę na plecy, powyżej i poniżej projekcji bólu, zalecane jest również zastosowanie w tych obszarach wałka przez 10-15 minut;
 • schorzeń jelita cienkiego oraz nerek – stosować matę akupresurową, jak powyżej;
 • zapalenia pęcherzyka moczowego – oddziałuj matą wieloigłową przez 10-20 minut na okolicę lędźwiową i krzyżowo-pośladkową kręgosłupa. Efekt możesz wzmocnić stosując aplikator wcześniej lub jednocześnie na obszarze pęcherza moczowego przez 5-10 minut lub z zastosowaniem wałka przez 3-5 minut.

 

Mata do akupresury – na co pomaga?

 

Regularne stosowanie maty do akupresury może wspomóc działanie naszego organizmu i w razie potrzeby usprawnić funkcję narządów wewnętrznych. Badania naukowe wskazują na korzystne działanie akupresury m.in. w takich dolegliwościach jak:

 • zaparcia,
 • bóle głowy,
 • refluks żołądkowo-przełykowy,
 • kamica moczowa,
 • kolki,
 • hemoroidy,
 • mózgowe porażenie dziecięce.
mata do akupresury na brzuch akumata eco
Masaż brzucha na Akumacie ECO.

Więcej informacji o wskazaniach do zastosowania maty akupresurowej, znajdziesz na stronie akumata.pl pod poszczególnymi produktami.

 

akupresura najskuteczniejsze punkty książka
Akupresura najskuteczniejsze punkty – podręcznik samodzielnego usuwania dolegliwości bólowych

 

Dla kogo wskazane są zabiegi?

 

Na skutek codziennego stresu, nieprawidłowej diety, wielu obowiązków i pracy, wiele osób ulega niekorzystnemu wpływowi stresu na swój organizm. Mata do akupresury pozwala na regularne dbanie o swoje ciało w domowym zaciszu. Po kilku użyciach, staje się przyjemnym doznaniem, które jest dobrą receptą na relaks, rozluźnienie i odprężenie. Jest zalecana dla:

 • osób, którym doskwierają dolegliwości bólowe,
 • osób, które są zmęczone i poszukują sposobów na odpoczynek oraz masaż w domowych warunkach,
 • osób zmagających się z problemem z krążeniem krwi, napięciem mięśniowym,
 • sportowców, którzy poszukują metod na potreningową regenerację mięśni,
 • kobiet, które mają problem z cellulitem – matą przeznaczoną do jego masażu jest Akumata ECO,
 • wszystkich, którzy chcą ujędrnić swoje ciało i poprawić ukrwienie skóry.

 

W przypadku niektórych dolegliwości powinna być używana po konsultacji ze specjalistą. Pomimo małej liczby przeciwwskazań do jej używania – stosowanie maty, w niektórych przypadkach może okazać się niewskazane.

Bilbiografia:

Wong, Wai Kit et al. “Self-administered acupressure for treating adult psychiatric patients with constipation: a randomized controlled trial.” Chinese medicine vol. 10 32. 3 Nov. 2015, doi:10.1186/s13020-015-0064-7

Rong, P., Zhu, B., Li, Y. et al. Mechanism of acupuncture regulating visceral sensation and mobility. Front. Med. 5, 151–156 (2011). https://doi.org/10.1007/s11684-011-0129-7

Chen, Shuping, et al. “Acupuncture for Visceral Pain: Neural Substrates and Potential Mechanisms.” Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine, vol. 2014, 2014, pp. 1–12., doi:10.1155/2014/609594.

Jak bardzo podobał Ci się ten wpis?

Kliknij na gwiazdkę aby ocenić

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Brak głosów. Oceń jako pierwszy!

Komentarze do “Działanie maty na narządy wewnętrzne

  • Akumata.pl

   W przypadku żylaków znajdujących się na nogach nie należy stosować długiej akumaty. Można natomiast korzystać z krótkiej maty do akupresury, która obejmuje tylko powierzchnię pleców.

Dodaj komentarz