Cieśń nadgarstka
Cieśń nadgarstka jest schorzeniem, które znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Statystyki wykazują, że może ono dotyczyć aż 50 na 1000 osób. Do gabinetów lekarskich oraz fizjoterapeutycznych często trafiają osoby z objawami cieśni nadgarstka, co motywuje specjalistów do szukania nowszych i bardziej skutecznych metod walki z tym problemem. Czy istnieje skuteczna terapia cieśni nadgarstka? Zespół cieśni nadgarstka – dowiedz się, jak go leczyć we własnym domu przy pomocy aplikatorów wieloigłowych Lyapko oraz maty do akupresury.
- Czynniki zwiększające ryzyko powstania cieśni nadgarstka
- Objawy cieśni nadgarstka
- Przyczyny cieśni nadgarstka
- Terapie
- Domowe leczenie
- Wpływ maty akupresurowej
Poznaj swój problem
- otyłość,
- pracę o powtarzalnych ruchach ręką, nadgarstkiem,
- pracę biurową.
Zespół cieśni nadgarstka – objawy
Cieśń nadgarstka – przyczyny
Bezpośrednią przyczyną powstawania wyżej wymienionych dolegliwości jest ucisk więzadeł i błony maziowej nadgarstka na nerw pośrodkowy zaopatrujący znaczną część dłoni. Nadmierne obciążenie dłoni nieodpowiednią pozycją podczas pracy, czy też powtarzalne ruchy doprowadza do obrzęku, przerostu tkanek, zwiększenia ciśnienia wewnątrz stawu i stopniowego niedokrwienia nerwu.

Opcje terapii w przypadku cieśni nadgarstka
Zespół cieśni nadgarstka – jak leczyć we własnym domu?
Leczenie cieśni nadgarstka należy rozpocząć najwcześniej, jak to możliwe. Wtedy jest ogromna szansa na znaczną redukcję objawów i całkowite wyleczenie pacjenta. Skutecznym wspomaganiem leczenia zespołu cieśni nadgarstka jest stosowanie regularnych ćwiczeń domowych oraz metod poprawiających lokalne krążenie krwi i elastyczność tkanek. Jednym z dobrych sposobów jest używanie aplikatorów i mat wieloigłowych Lyapko, których zadaniem jest wywołanie efektu przekrwienia tkanki i pobudzenia procesów regeneracyjnych danego miejsca.

Jak mata do akupresury wpływa na niwelowanie zespołu cieśni nadgarstka?
Często zdarza się, że cieśń nadgarstka nie jest wyłącznie problemem nadgarstka. Może być to konsekwencja zmian w kręgosłupie szyjnym lub jeden z objawów problemów napięciowych w okolicy klatki piersiowej, obręczy barkowej. W tym przypadku pomocne może być także regularne stosowanie maty do akupresury, która przy pomocy tysięcy kolców stymuluje kręgosłup i okoliczne mięśnie do poprawy swojej funkcji.
